Rezultatele elevilor suceveni la Olimpiada de Religie – Alianța Evanghelică – Etapa Națională – 1-5 mai 2019

Elevii suceveni participanți la Olimpiada de Religie – Alianța Evanghelică – Etapa Națională 1-5 mai 2019; împreună cu profesorii însoțitori Duciuc Melania și Duciuc Alin; subsemnatul, profesor Varasciuc Andrei – membru în Comisia Centrală și cu dl. Pîslaru Cătălin – președinte executiv – Inspector General din Ministerul Educației Naționale

Sistematizând rezultatele, ar fi:


Două PREMII I : Șerban Karina (a V-a) de la Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava – nota 10 și premiul de excelență „Alexa Popovici” – prof. îndrumător Marici Carmen                        

 Filip Sorin (a VII-a) de la Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava – nota 9,70 – prof. îndrumător Varasciuc Andrei


Două PREMII II:    Ghebîrsina Giulia (a VI-a) de la Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava cu nota 9,60 – prof. îndrumător Duciuc Alin
                            Bîrcă Daniel Betuel (a IX-a) de la Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava cu nota 9,80 – prof. îndrumător Onucu Angela

Un PREMIU III: Buliga Beatrice (a XII-a) de la Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava cu nota 9,60 – prof. îndrumător Marici Carmen


Două MENȚIUNI: Havriștiuc Beatrice (a VIII-a) de la Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava cu nota 9,25 – prof. îndrumător Marici Carmen                         

  Novac Roxana (a XI-a) de la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava cu nota 9,30 – prof. îndrumător Golea Simona.

Felicitări tuturor! Dumnezeu să vă binecuvânteze!

2012: Rezultate la olimpiada de religie pentru evanghelici

Felicitări elevilor care au participat la recomandarea mea la olimpiada de religie din data de 10 martie 2012 – faza județeană, care a avut loc la Școala Creștină „Filadelfia” Suceava. Mulțumesc că s-au pregătit, au citit și chiar au învățat materialele pe care le-am pus la dispoziție. Astfel sunt rezultate chiar foarte bune – la unii mă așteptam să aibă rezultate frumoase, dar unii chiar m-au surprins.

Doi dintre elevii care au mers la faza județeană s-au clasat pe locul II, fiind într-o strânsă concurență cu cei de pe primul loc. Aceștia sunt:

Lungu Dănuța – clasa a VIII-a – de la Școala Generală „Miron Costin” Suceava – care a obținut nota 9,60, eleva care s-a clasat pe locul întâi având nota 9,70.

Franciuc Radu – clasa a XI-a – de la Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava – care a obținut nota 9,60eleva care s-a clasat pe locul întâi având nota 10, fiind vorba despre Ujeniuc Eliza, care și anul trecut a participat la faza națională.

Pe lângă aceste două rezultate surprinzătoare, vă mai aduc în atenție următoarele:

Butnariu Samuel – clasa a X-a – de la Colegiul Tehnic „Alexandru Ioan Cuza” Suceava – care se poziționează pe locul 4 cu nota 9,60.

Avasiloaie Daniel – clasa a VIII-a – de la Școala Generală „Miron Costin” Suceava care are nota 9,40.

Avasiloaie Tabita – clasa a XII-a – de la Colegiul Tehnic „Alexandru Ioan Cuza” Suceava – care a obținut nota 9,00.

Coșorean Andreea – clasa a X-a – de la Grup Școlar Cajvana – care are nota 9,00.

Oloeriu Ștefana – clasa a XII-a – de la Colegiul Tehnic „Alexandru Ioan Cuza” Suceava – care a obținut nota 8,90.

Bîrgăuan Silvica – clasa a XI-a – de la Grup Școlar Cajvana – care a obținut nota 8,80.

Negrușer Bianca – clasa a X-a – de la Grup Școlar Cajvana – care are nota 8,60.

Iacoban Rebeca – clasa a VIII-a de la Grup Școlar Cajvana – care a obținut nota 8,30.

Asofronie Iosif – clasa a X-a – de la Colegiul Tehnic „Alexandru Ioan Cuza” Suceava – care a luat nota 8,30.

Pîțu Beniamin – clasa a X-a – de la Grup Școlar Cajvana – care a obținut nota 8,30.

Iacoban Eremia – clasa a X-a – de la Grup Școlar Cajvana – care are nota 7,80.

Ureche Alina -clasa a VIII-a – de la Grup Școlar Cajvana – care a luat nota 7,80.

Hostiuc Silvia – clasa a VII-a – de la Școala Generală „Miron Costin” Suceava  – care a obținut nota 7,30.

Gurău Gheorghe – clasa a IX-a – de la Grup Școlar Cajvana – care s-a clasat pe locul 5 cu nota 7,00.

Felicitări tuturor!